SALM SalMar ASA

SalMar - Linda Aase fratrer som konsernsjef i SalMar

SalMar - Linda Aase fratrer som konsernsjef i SalMar

Styreleder kunngjør i dag at Frode Arntsen er utnevnt til konsernsjef i SalMar etter at Linda Aase har meddelt til styret at hun ønsker å fratre stillingen som konsernsjef.

Arntsen (52) har vært en del av SalMar siden 2017 som konserndirektør for Salg & Industri. Han har jobbet i sjømatnæringen siden 2000 og har tidligere innehatt ulike lederstillinger i en rekke sjømatselskap.

- SalMar er en av verdens mest effektive oppdrettsselskap og har levert en solid operasjonell ytelse under Aases tid som konsernsjef. Vi takker Aase for hennes tid i SalMar, sier styreleder Gustav Witzøe. Jeg vil også personlig takke Aase for innsatsen som konsernsjef. Samtidig er jeg svært glad for at vi har fått en fullgod erstatter. Jeg er trygg på at Frode Arntsen vil lede konsernet på en utmerket måte.

- Jeg er meget motivert og klar til å ta på meg oppgaven til å lede et av verdens beste oppdrettsselskap. Oppgaven blir å sikre at den sterke utviklingen i SalMar fortsetter. Vi er et engasjert lag med mer enn 1 900 kompetente medarbeiderne som hver dag står på for å levere sunn og bærekraftig sjømat til hele verden, så dette ser jeg frem til, sier Frode Arntsen.

- SalMar har en svært dyktig og stabil operativ ledelse som sammen med alle medarbeiderne vil sikre kontinuiteten og utviklingskraften fremover, sier Gustav Witzøe.

Kontaktperson:

Styreleder Gustav Witzøe, tel +47 911 47 834

IR-ansvarlig Håkon Husby, tel

Denne opplysningen er informasjonspliktig etter verdipapirhandelloven §5-12



EN
24/10/2022

Underlying

To request access to management, click here to engage with our
partner Phoenix-IR's CorporateAccessNetwork.com

Reports on SalMar ASA

 PRESS RELEASE

SalMar - Mandatory notification of trade

SalMar - Mandatory notification of trade , Feb. 23, 2026 (GLOBE NEWSWIRE) -- Bekken Akvainvest AS, a company closely associated with Roger Bekken, primary insider and CTO of SalMar ASA, has on 23 February 2026 sold 4,000 shares in SalMar ASA at a price of NOK 575.8998 per share.  Please see attached notification forms in accordance with the Market Abuse Regulation article 19. This information is subject of the disclosure requirements pursuant to section 5-12 of the Norwegian Securities Trading Act and the Market Abuse Regulation Article 19. Attachment ...

 PRESS RELEASE

SalMar - Meldepliktig handel

SalMar - Meldepliktig handel , Feb. 23, 2026 (GLOBE NEWSWIRE) -- Bekken Akvainvest AS, nærstående til Roger Bekken, primærinnsider og CTO i SalMar ASA, har den 23. februar 2026 solgt 4 000 aksjer i SalMar ASA med en pris på NOK 575,8998 per aksje. Vennligst se vedlagte skjema i henhold til Markedsmisbruksforordningen artikkel 19. Denne meldingen er informasjonspliktig i medhold av verdipapirhandelloven § 5-12 og Markedsmisbruksforordningen artikkel 19.  Vedlegg

ResearchPool Subscriptions

Get the most out of your insights

Get in touch