ACKB Ackermans & van Haaren NV

Ackermans & van Haaren realiseerde een nettowinst van 399,2 miljoen euro dankzij de recordprestaties van haar kernparticipaties

Ackermans & van Haaren realiseerde een nettowinst van 399,2 miljoen euro dankzij de recordprestaties van haar kernparticipaties

Geachte aandeelhouder,

Geachte mevrouw, geachte heer,

 

  • Ackermans & van Haaren realiseerde een nettowinst van 399,2 miljoen euro dankzij de recordprestaties van haar kernparticipaties.
  • Groei van het eigen vermogen per aandeel van 9,6% in 2023 en 9,8% samengesteld over de afgelopen 10 jaar.
  • Verhoging van het dividend per aandeel tot 3,40 euro, +9,7% vergeleken met vorig jaar.

 

“Met deze sterke resultaten maakt AvH haar verwachtingen waar en toont zij eens te meer de verdiensten van haar langetermijnvisie en gediversifieerde portfolio in een uitdagende omgeving. 

Zowel onze private banken als DEME hebben recordresultaten geboekt dankzij hun leidende marktposities en sterke operationele capaciteiten. De positieve effecten van de hogere rente voor de banken compenseren enigszins de meer uitdagende marktcontext voor vastgoed en contracting. Ook onze winstgevende offshore energiecapaciteit (155 MW) heeft bijgedragen aan de algehele veerkracht van onze groep in een periode van hoge energieprijzen. 

We brengen hulde aan al onze managementteams en medewerkers die hard hebben gewerkt om de sterke positionering van onze deelnemingen in hun markten te behouden en relevante oplossingen te blijven bieden aan hun klanten.

We zijn trots op de verdere verbetering van onze Sustainalytics-score. Het is een erkenning van de inspanningen van de groep om zich te positioneren als ‘partners for sustainable growth’ met respect voor mens en milieu.”

 John-Eric Bertrand (co-CEO) en Piet Dejonghe (co-CEO)

 

U kan de videoboodschap van John-Eric Bertrand en Piet Dejonghe over de jaarresultaten bekijken  of ons persbericht lezen via de link onderaan.

 

Met vriendelijke groeten,

Ackermans & van Haaren





Bijlage



EN
29/02/2024

Underlying

To request access to management, click here to engage with our
partner Phoenix-IR's CorporateAccessNetwork.com

Reports on Ackermans & van Haaren NV

Jacob Mekhael ... (+4)
  • Jacob Mekhael
  • Livio Luyten
  • Lynn Hautekeete
  • Wim Hoste
Livio Luyten
  • Livio Luyten

Ackermans & van Haaren Tempering our expectations for the private bank...

Recently, the AvH stock rose above our €272 target (set 1 year ago), and for good reasons. FY25 results exceeded expectations, with core participations delivering record contributions overall. Entering 2026, we have updated our valuation model for the private banking segment. Recent financials and a noticeable compression in forward peer multiples have led to modestly lower current valuations and a more material reduction in our forward (FY26E) target valuations. Based on our forecasts of €294m ...

ResearchPool Subscriptions

Get the most out of your insights

Get in touch